Darček zadarmo ku každému nákupu nad 110/160€ Chcem darček
Ako vybrať perfektné tenisky na hádzanú?

Ako vybrať perfektné tenisky na hádzanú?

1. 11. 2022 7 min. čítania

Vhodná hádzanárska obuv je nevyhnutná pre rýchle prechody do útoku, úspešné osobné súboje a mnohé ďalšie aspekty modernej hádzanej. Správna teniska však pre každého znamená niečo iné. Nájdite si tú svoju!

Univerzálna a najlepšia hádzanárska teniska pre všetkých neexistuje. Ako to? Každý človek je individuálny - má iný tvar nôh, držanie tela, štýl hry, postavenie v hre, ale aj preferencie či ciele. Nájdi si SVOJU PERFEKTNÚ HADZANÁRSKU TENISKU s pomocou WePlayHandball!

Kľúčové vlastnosti kvalitnej hádzanárskej tenisky 

Na aké vlastnosti sa pri výbere tenisky na hádzanú zamerať?

Stabilita - Pre rýchle zmeny trajektórie, alebo osobné súboje potrebuješ stabilnú tenisku, na ktorú sa môžeš spoľahnúť. Nielen pre herné úspechy, ale predovšetkým pre minimalizáciu zranení.

Trakcia - Palubka v hale môže byť pri rýchlych manévroch zradná. Preto sú tenisky na hádzanú vybavené gumovou podrážkou so vzorom na zaistenie optimálnej priľnavosti.

Tlmiace zložky - Početné dopady na tvrdú plochu zjemnia penové tlmiace zložky a tým zmiernia tlak na tvoje kĺby.

Priedušnosť a odolnosť - Pevná konštrukcia obuvi v spojení s priedušnými zložkami sa postarajú o odolnosť pri výkone a tiež o optimálnu cirkuláciu vzduchu vo vnútri topánky.

Komfort - Či už ide o komfort pri došľape, behu či výskoku, v teniske by si sa mal/-a  cítiť dobre.

Na WePlayHandball ti poradíme, ako nájsť SVOJU PERFEKTNÚ HADZANÁRSKU TENISKU! Zodpovedz si pri výbere štyri základné otázky.

Otázka č. 1 - Aký máš štýl hry?

Pri výbere vhodnej tenisky na hádzanú sa môžeš riadiť aj svojim štýlom hry. Vo WePlayHandball sme pre teba pripravili štyri prehľadné kategórie:

 • Sila - Chceš tenisky s nepriestrelnou stabilitu na ihrisku? Obuj tie z kategórie Sila.
 • Rýchlosť - Pokiaľ chceš byť pri každej lopte ako prvý, je kategória Rýchlosť jasná voľba.
 • Výskok - Maximálny odraz pri strele z krídla alebo cez blok? To sľubujú tenisky z kategórie Výskok.
 • Neutrálny štýl - Ak si nie si svojim štýlom istý alebo chceš od každého trochu, žmurkni na neutrálne hádzanárske tenisky.

MizunoOtázka č. 2 - Na akej pozícii hráš?

Máš na ihrisku svoju stálu pozíciu? Aj tá ti môže výrazne pomôcť k výberu perfektnej tenisky.

 • Krídlo -Na vyvinutie maximálnej rýchlosti, dynamiky a bleskový prechod do protiútoku.
 • Spojka - Pre streľby z diaľky alebo osobné súboje 1 na 1.
 • Pivot - Pre súboje telo na telo a boje o každý centimeter hracej plochy, kde je stabilita alfa omega. 
 • Brankár - Špecifická a veľmi dôležitá pozícia, pre ktorú je dôležitá skvelá trakcia, stabilita a dobrý kontakt s hracou plochou.

Otázka č. 3 - Akú preferuješ výšku obuvi?

Ďalším faktorom pri výbere hádzanárskej obuvi je jej strih. Na WePlayHandball nájdeš nízke tenisky a stredne vysokú obuv. Čím sa líšia?

 • Nízké tenisky - Tenisky pre menších, agilnejších hráčov, ktorým stačí optimálna miera stability, ale oproti tomu sa sústredí primárne na dynamiku. Topánky sú vďaka nižšej hmotnosti ľahšie a rýchlejšie.
 • Stredne vysoké tenisky - Tenisky pre silovejších hráčov a pre tých, ktorí vyžadujú maximálnu stabilitu v oblasti členku. Vďaka robustnejšej konštrukcii majú tenisky väčšiu hmotnosť, čo môže mať za následok nižšiu rýchlosť.

KempaOtázka č. 4 - Akú potrebuješ veľkosť?

Bezpečie, stabilita a pohodlie. Presne na tieto vlastnosti má vplyv správny výber veľkosti. Teniska by mala sedieť presne. Nemala by ťa nikde tlačiť, ale zároveň by v nej chodidlo nemalo uchádzať. Overenou metódou je zmeranie chodidla medzi palcom a pätou (v cm). Pre čo najpresnejší výsledok si môžeš najprv chodidlo obkresliť na papier a potom zmerať obrys. Pamätaj, že pri každej značke sa veľkosti trochu líšia, preto si dané číslo vždy skontroluj v tabuľke veľkostí daného výrobcu.

Všetky informácie nájdeš na e-shope WePlayHandball v popise danej tenisky, takže budeš vždy vedieť, v čom budeš na ihrisku skórovať.

WePlayHandball a udržateľná obuv

Na prírode nám záleží, pretože mimo palubovku v hale je naším ihriskom práve príroda. Vyber si udržateľné tenisky na hádzanú so zvrškom z recyklovaných PET fliaš a ďalších ekologických materiálov. Konkrétne informácie o použitých látkach a percente udržateľnosti nájdeš v popise produktu. Pomôž redukovať plastový odpad spolu s nami!Adidas

Tipy pre úspešný výber hádzanárskej topánky

 • Vyberaj topánku v špecializovaných obchodoch- Obuv z hádzanárskej špeciálky je zárukou kvality, ale čo je ešte lepšie? Náš tím WePlayHandball je ti k dispozícii as výberom ti poradí. Tvoje úspešné minúty na ihrisku sú naša radosť!
 • Na výber si vyčleň čas a priestor - Či už vyberáš v kamennej predajni alebo online, pri výbere sa neponáhľaj. Prečítaj si všetky informácie o danej teniske a prípadne sa opýtaj na ďalšie informácie.
 • Počítaj so zmenou tvojich potrieb - Priprav sa na to, že ti postupom času môže prestať aktuálny typ tenisky sedieť. Je to napríklad vplyvom zmien chodidla, zranení, hernej pozície či nových pohybových vzorcov. Žiadnu paniku, je to bežná situácia a vývoj. Vyber si novú tenisku, ktorá bude spĺňať tvoje nové požiadavky.
 • Neváhaj nás kontaktovať - Pokiaľ s hádzanou začínaš, tak neváhaj kontaktovať náš tím. Naši špecialisti v obore tí s výberom tvojich tenisiek radi pomôžu. E-mail alebo telefónne číslo nájdeš v pravom hornom rohu na našom webe.

Inšpiruj sa našimi bestsellermi!

Recoil Kobra
salming
ATTACK ONE 2.0
kempa
HYPERSET OLYMPIC EDITION
nike
SKY ELITE FF 2
asics
Eliminate Power Nitro II
puma
METARISE
asics
Nové
WAVE MOMENTUM 3 MID
mizuno
Nové
WAVE LIGHTNING NEO2
mizuno
WAVE STEALTH NEO
mizuno
WAVE STEALTH NEO
mizuno
WAVE MOMENTUM 3 MID
mizuno
Nové
WAVE LIGHTNING NEO2
mizuno
Nové
Predchádzajúce
Ďalšie